«

»

יונ 27

3 מיתוסים נפוצים שהורסים לכם את הזוגיות

רבים הנמצאים בזוגיות פונים לעצת ד"ר אהבה או ד"ר אינטרנט כדי לפתור מצבים זוגים לא פשוטים.

בכתבה זו ננפץ 3 הטעיות , מן המפורסמות, שנכתבות חדשות לבקרים ומייצרות יותר נזק מתועלת לאנשים המעוניינים לשמר את הזוגיות שלהם חמה ואוהבת


מיתוס ראשון – "קודם כל תדאג/י לצרכים של עצמך"
לפעמים כשאנחנו נכנסים לזוגיות חדשה מרוב ניסיון להרשים  – קצת שמים את עצמינו בצד. זה לא  בריא . אנחנו לא מאפשרים לצד השני להכיר אותנו באמת ונמצאים תחת מסיכה שסופה לרדת . כנראה תוך ניתוץ אשליות מבאס.

מצד שני גם אין טעם לקדם את העניינים האישיים שלנו על גב הזוגיות.  בצורה הקיצונית זה נקרא "לסנג'ר" את בן הזוג למען המטרות האישיות וזה יכול להזיק למשל "לבטל" את הצד השני אם הוא חלש או להוביל  לפרידה אם הוא חזק (כי בינינו מי אוהב שמשתמשים בו ) או ריבים אין סופיים . תענוג מפוקפק למדי. שסופו שברון לב.

כדי להגיע למקום טוב בזוגיות בלי לוותר על עצמכם

תשקיעו זמן להכיר את החלומות והצרכים שלכם, אבל גם של בני זוגכם. דברו על הדברים בלי לשלול או לבטל זה את זה . אפילו תבנו חזון משותף מתוך כבוד הדדי ותחשבו יחד איך אתם יכולים לעזור זה לזה לממש אותו. ואז תראו איך קשיי החיים מחזקים את הזוגיות במקום לפרק אותה.
מיתוס שני -"התחתנתי איתו/ה לא עם המשפחה שלו"
אלא אם מדובר במקרה דרמטי של נתק מההורים  חשוב שתדעו שזו טעות של טירונים.  במציאות של היום  , כשהמשפחה מונה, לרוב , הורים שאולי חיים יחד ואולי לא, ילדים וחיית מחמד, קשה לזכור שהאדם הוא בעצם ייצור מאד מאד משפחתי. אנחנו לומדים הכל מדוגמאות מהסביבה ומאד מושפעים ממה שהסביבה מקרינה לנו. אפילו אם נורא נתאמץ להפריד לא רק שאנחנו עדיין מקושרים למשפחה המורחבת בסופו של יום אנחנו אפילו דומים להם. אז כן. בהרבה מובנים אנחנו כן מתחתנים עם המשפחה.. הבשורה הטובה שנובעת מכל זה היא שיש לנו גם מערכת שלמה שאפשר לסגל כדי לחזק את הקשר. אז אולי במקום לריב עם החמות כדאי לנסות ולגייס אותה לחיזוק הקשר. גם אם היא לא תגיד תודה על המתנה שקנית לה או תגער על ההתנהלות בסופו של דבר קרבה למשפחת בן או בת הזוג מחזקת את הקשר. וזה מוכח ובדוק .
מיתוס שלישי : " לדבר על הכל!"

זה נכון שאנחנו מעוניינים להגיע ליחסים של פתיחות וכנות עם בני הזוג. זה נובע מהעובדה שאנחנו רוצים להיות אהובים בדיוק כפי שאנחנו מבלי שישאפו לשנות או לתקן אותנו. אבל היי, כשמכניסים אדם נוסף למשוואה חשוב לשים לב שהכנות שלנו לא רומסת בדיוק את אותו הצורך  אצל הצד השני.

לכן שניה לפני שאומרים משהו כדאי לחשוב על אופן אמירת הדברים  .

כלל האצבע שישמור לכם על הזוגיות בתחום הזה הוא:

לפני שמדברים תחשבו על התוצאה.

האם מה שתגידו יקרב ביניכם ויחזק את הקשר ? או אולי ירחיק ויפריד ?

בדרך כלל ניתן להביע עצמנו כך שהדברים יקרבו ולא ירחיקו. ברגע ששומרים על קו מחשבה כזה יש הרבה פחות מקום לפתח ריבים על כלום.
קשרים בריאים בין בני אדם הם מפתח ראשי לאושר האנושי. כדאי להשקיע זמן ומחשבה לבנות אותם בדרך שתעזור לכולנו להגיע לאותו אושר .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>