מה עושה אימון ספורט לאימון מוצלח?

בכדי לענות על השאלה הזאת, קודם כל צריך לברר מהו אימון מוצלח. אז אימון מוצלח, הוא אימון שבו, ראשית להכל, המאמנת נמצאת ב- 2 מצבים: האחד, היא במצב רוח טוב, והשני, היא שולטת בתנועות ובמערך אימון. האמת, לא חשבתי שזה יהיה כל כך מכריע, אבל שליטה במערך האימון, התנועות, הרגשת התרגיל על עצמי לפני האימון, היכולת לדייק את התנועה אצל החברות – כל אלה מאוד משמעותיים לאימון.

ובטח בעניין המצב רוח. בוינגייט למדתי שהמדריכה צריכה להגיע לאימונים תמיד תמיד במצב רוח טוב וסוחף, את אף אחת לא מעניין איזה יום עבר עלייך ומה קרה לך. הן צריכות אותך ב- 100 ולא מעניין אותן כלום, והאמת, זה דבר גדול, כי זה מחייב אותי, המאמנת, לשים הכל בצד, מאחור, ופשוט להיות במאה אחוז באימון, עם המתאמנות שלי.בהתחלה זה היה לי קשה. כמובן שלא כדאי להתאמן עם כאבי שיניים או עם שתלים חדשים (לקריאה בנושא – http://www.cortex-dental.com/archive/different-types-of-implants/ )

מי יכול בשלל לשים הכל בצד ולהיות במאה אחוז בשביל אחרים, בקושי לילדים שלי אני מסוגלת להחזיק התגברות כזאת. אבל עם הזמן למדתי, שמה שבעצם עוזר לי להיות כולי בתוך האימון ובאנרגיות טובות – זה בעצם – האימון בעצמו. האימון, התרגילים, הכפיפות, הניתורים, הקפיצות, הריצה – הספורט מאפשר לי לצאת מתוך עצמי אלה ספורט בשביל המתאמנות. וזה אגב, החלק היותר קשה מבין השניים. החלק הקל יותר הוא להגיע עם מערך שיעור מסודר ומאורגן, אחרי שניסיתי כל תרגיל על עצמי ולא השארתי ליד הגורל להכריע איך התרגילים יצלחו את המתאמנות באימון. וכן, אני מהמתאמנות שלוקחות את הדף לאימון ומסתכלת, עדיין אני צריכה את הדף.

לדעתי אגב, זה נובע הרבה מזה שאני לא מנסה את כלה אימון על עצמי כמכלולו אלא כמקטעים, אבל אני בטוחה שגם בזה אני אשתפר. 

מעניין, גם כשהייתי עורכת דין, מה שהיייתי צריכה לעשות בכדי שיהיה דיון טוב ושאצליח בו, זה להגיע עם האנרגיות הנכונות, ללא פחד אלא עם חדות ואמונה בתיק ובלקוח ולהכיר את התיק על בוריו.  ונראה לי, שזה יהיה נכון לכל מקצוע ולכל מטלה שהאדם צריך לבצע. לסדר את היחס הנכון ולשלוט היטב היטב וללא עוררין בתוכן של מה שנדרש ממנו.

ואז, ההנאה היא של הנותן ושל המקבל והמצב רוח ממילא עולה ועולה.  ואיזה כייף זה להיות במצב רוח טוב, נכון?