המלצות של רופאי עור לטיפול בקמטים במצח

אם אתן דואגות מדי דעו לכן כי זה ממש לא טוב לעור הפנים שלכן, כיפוף של המצח גורם לקמטי דאגה ולקמטים בולטים יותר במצח. הגורם לכך הוא שהגבות הן אלו שאחראיות על מרבית הבעות הפנים וככל שאנו מזדקנים לשרירי הפנים קושי גדול יותר להתכווץ חזרה ואם מטרתנו היא להילחם בתופעות ההזדקנות עלינו להבין כיצד אנו יכולות להאט את התהליך הטבעי הזה. לצד הבעות פנים מוגזמות הגורם המרכזי השני לקמטים בפנים היא השמש וכן חשוב מאוד לא רק להיות נשים שמחות שאינן מכווצות את המצח אלא גם כאלו שיודעות כיצד להגן על עצמן בשמש. קרם הגנה וקרם פנים הם שני תכשירים מוצלחים מאוד שהמציא המדע המודרני כדי להתמודד עם בעיות אלו וטיפול מתיחת פנים בחוטים הוא פתרון טיפולי. אם אתן עושות כממולץ ומאמצות לעצמכן משטר טיפוח מינימלי הכולל התמרחות בקרם הגנה מהשמש כדאי באותה הזדמנות למרוח גם רטינול, רטינול שהוא המרכיב הפעיל בויטמין A יכול לסייע מאוד בהתחדשות תאי העור ובטישטוש הקמטים ולכן מומלץ מאוד למרוח אותו באופן יומיומי. נשים שלא עושות זאת מגיעות די מהר לטיפולי הזרקת בוטוקס.

הבעיה העיקרית של רטינול היא העובדה שלעיתים הוא גורם להתייבשות העור (התגובה לחומר מאוד אישית ומשתנה מאדם לאדם) וכן לרגישות יתר לשמש, כאמור כנגד השמש חשוב למרוח קרם הגנה וכדי לאזן את התייבשות העור חשוב להקפיד על שימוש בקרם לחות מתאים במידת הצורך.

אחת הדרכים לצרוך רטינול מבלי לגרום לתופעות הלוואי הוא בצורה טבעית כל עוד מדובר בכמות מספקת לייצור ההתחדשות של התאים וטישטוש הקמטים. רטינול מצוי במוצרי מזון שונים כגון מוצרי חלב, ביצים וכבד וכן גם מיור על ידי הגוף מחומרים המצויים בגזר, כרוב או חסה. אני אישית לא מכירה מישהי שהצליחה להשתמש אך ורק בתזונה כדי להביא להתחדשות העור, נשירת תאי העור המתים, ויסות הפרשת השומנים או פצעי האקנה וכל התועלות שמביא הרטינול אבל כן יש נשים שנשבעות כי השינוי התזונתי גרם לעור הפנים שלהם להצעיר ולקרון. בכל מקרה כמובן שכדאי לאמץ דיאטה בריאה ואיכותית אך במקביל וכל עוד לא ברור לך לחלוטין כי התזונה מספקת חשוב להקפיד על מריחת החומר יחד עם קרם ההגנה מהשמש.