המדריך המלא לטפטים

קודם כל צריך לבחור את הטפט הנכון עבורך אז איך אפשר לדעת על איזה טפט או איזה כיוון עיצובי כדאי ללכת? האמת שהתשובה די תלויה בטעם האישי שלך, בבית ובסגנון שלך וכמובן גם בתקציב שאת יכולה להעמיד לטובת העניין. ישנם אינספור סוגי טפטים שיכולים להתאים לחללים ולסוגי עיצוב שונים לחלוטין. אם את עדיין לא בטוחה איזה טפט נכון עבורך אז מומלץ מאוד לנסות לקבל השראה או ברשת על ידי ביקור באתרי טפטים שונים או פיזית בביקור בחנויות טפטים והתרשמות מהסגנונות והאפשרויות, כמובן שאפשר, אם כי רק בחלק מהמקרים, לבקר בבתים פיזיים שעוצבו באמצעות טפטים. אך לרוב תמונות הן מספקות בהחלט כדי לקבל כיוון או התרשמות ולהבין מה נכון יותר או פחות עבורך.

אם את הולכת לעצב חלל המאופיין בלחות כמו חדרי אמבטיה או מטבח זה לא כמו לבחור טפטים לארונות, אז חשוב לבדוק שהטפטים והדבק עמידים לכך, ישנם סוגי עמידות שונים: עמידות חלקית המאפשרת להשתמש בטפטים בכל החלל למעט אזורים הבאים במגע ישיר עם מים וטפטים העמידים לחלוטין למים וניתנים לשטיפה. ניתן לצפות טפטים עמידים חלקית בשכבת הגנה מפני מים ולחות אך זה פחות מועדף לעומת רכישת טפטים מעוצבים שמיוצרים למטרה זו. מה גם שלעיתים הציפוי בשכבת ההגנה יכול להשפיע על הנראות של הטפט. במידה ואת הולכת על טפט עם עמידות חלקית וציפוי הגנה מומלץ מאוד לבחון איך זה נראה בתוצאה הסופית לפני הרכישה.

אולי בהזדמנות זו חשוב לציין שניתן לספק לכל סוגי הטפטים שכבת הגנה נוספת מהרגילה, גם לטפטים בחללים יבשים. ישנם היום בשוק חומרים מצוינים שמאפשרים להגן על הטפטים מבלי לפגוע בנראות של המוצר. לרוב עושים שימוש בחומרים כאלו עבור טפטים שנמצאים בחללים עם הרבה תנועה, כלומר הרבה מאוד שפשופים ונגיעות או במקומות כמו חדרי ילדים או חלל עם בעלי חיים, שמועדים יותר לפורענות. שכבת הגנה שכזו יכולה להאריך מאוד את חיי הטפט וגם לאפשר לשמר את הנראות החדשה שלו לאורך זמן. כי אין דבר יותר מבאס מקרע או שריטה או שפשוף רציני בטפט חדש לחלוטין.