«

»

ינו 03

הולכים לקנות סמארטפון לאליה

אחרי חודשים של לבטים, החליטה יעל לקנות לבתה בת השבע סמארטפון. רגב הבן הבכור חי בתוך המסך, ולהורים כבר אין הבנה מה הוא רואה שם או עושה שם. הוא כל כך התרגל, שבבית מסתובב ילד בן עשר עם איבר נוסף, הנייד.

יעל אמרה :אך עושים כולם.

בערב, כשפגשה את עמנואלה חברתה, אמרה לה זו : את בטוחה שזה מה שהילדה שלך צריכה? יעל ענתה, לא. אני יודעת שזה מזיק. אבל מה אני יכולה לעשות.

עמנואלה לא חסכה מילים ואמרה את כנראה לא מבינה את תפקידך כאמא. ואולי גם הכי קל לך פשוט לדחוף לילדה את הטלפון ביד. כך שיהיה לך שקט.

אבל… השקט הזה יעלה לך ביוקר יקירתי.

יעל : יש כמה ילדות בכיתה שרואות קליפים על איפור, אופנה, ומשחקות בטמטום הזה שמגישים להם שם. תגידי, את יודעת מאיפה זה בא? מה המקור? מי בעצם מרוויח מזה?

עמנואלה הביטה ביעל וענתה: בטוח שמי שמרוויח לא חושב על הבת שלך.

נכון. והאמת החברות שלה רואות דוגמאות של התנהגויות ממש לא נעימות בסדרות שהם רואות.

עמנואלה: יעל, אל תחששי, לכי עם הלב שלך. יש לך מה להציע לילדה. יש לך כל כך הרבה מה להעניק, על מה לשוחח, מה לקרוא ולשמוע, על מה ללמוד. תאמיני בעצמך.

ודעי, שהדור הזה מביע רצון למשהו גבוה יותר מהחיים האלה, והעיסוק בניידים, הוא עוד נסיון לפרוץ לעולם של קשר שהוא מעבר למה שאנו מכירים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>