«

»

אוק 30

איך ניתן לעורר שוב את אמון הציבור באמצעי התקשורת?

האשם היחיד הוא האגואיזם הלא מרוסן. אנשי התקשורת ואנשי הממשל כאחד מונעים על ידי אותם מניעים אגואיסטיים טבעיים שדורשים לעצמם עוד ועוד.לכן המאבק בין השניים לא ייעלם. אבל כל עוד הוא יהיה מאוזן בביקורת בונה ובאיפוק הדדי יפעל תרחיש זה לטובת העם והמדינה. אם כלי התקשורת ימשיכו במאמצם המשותף להפיל את טראמפ, יקום שליט אחר קיצוני בדעותיו המנוגדות,וארה"ב עלולה להיגרר למלחמת אזרחים.

"הפתרון נמצא בחיבור" – באמצעותו ניתן לייצב ולתקן את האגואיזם.במצב הזה עיסוקה העיקרי של התקשורת יהיה במהות הקשר שבין בני האדם.

אם נקים רשות המורכבת מאוסף של אנשי תקשורת לצד פסיכולוגים ויועצים חינוכיים סוציולוגים ומדענים, נטיל עליה אחריות, וניתן לה את האמצעים הדרושים לארגן מערכת חינוכית להשגת חיבור טוב עבור כל הגילאים, בכל התחומים ובכיסוי מסיבי של התקשורת, אז תצליח רשות זו לפרסם בזמן אמת לקח נכון ומוסר השכל בריא בכל מקרה ומקרה  שמתחולל, בין אם מדובר בתאונות,זכייה בפרסים , תלאות האקלים או דיון פוליטי וחברתי. באופן כזה נמנע בהכרח מלהבליט אירוע כסקנדל, ונמנע התפשטות נורמות שליליות בחברה.

בהדרגה  שיטה זו תפתח בעם יחס נכון ובריא לכל אירוע ואירוע אשר ישיבו את האמון ותחושת הביטחון בקרב הקוראים והגולשים. אז תהפוך התקשורת מ"אויב העם"  ל"מקשרת את העם" לאחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>